SMS W PROCESIE REKRUTACJI

6 lipca 2017
Redakcja

Można by pomyśleć, że dla niemalże ćwierćwiecznych SMSów znaleziono już wszystkie możliwe zastosowania. Okazuje się jednak, że wraz z rozwojem nowych technologii i obszarów biznesu zyskują one coraz więcej przeznaczeń. Wcześniej mówiliśmy już o tym jak Twój dział HR może usprawnić komunikację w firmie za pomocą SMSów oraz o zastosowaniu SMS typu Flash w marketingu. Dziś dowiesz się w jaki sposób skromne komunikaty mobilne mogą znacznie ułatwić proces rekrutacji prowadzony w Twojej firmie.

NOWE OFERTY PRACY I APLIKACJA

Dotychczas agencje pracy oraz pracownicy działów HR do informowania kandydatów o nowych ofertach zatrudnienia głównie wykorzystywały komunikację e-mail lub powiadomienia na portalach społecznościowych. Teraz coraz więcej rekrutrów sięga również po SMSy. Ich wysoka czytelność i krótki czas reakcji na treść wiadomości sprawiają, że są coraz chętniej używane.

Wyobraź sobie teraz, że w bazie osób zainteresowanych pracą masz 100 kontaktów. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zadzwonić do każdego z osobna i przekazać informacje o prowadzonej rekrutacji. Nie zrobisz jednak tego ze względu na czas jaki by zajęła taka operacja. Wysyłasz więc wiadomość drogą mailową. Statystycznie e-maila otworzy nie więcej niż 30 osób, przez co tracisz na rozgłosie. A teraz podmieńmy maile na SMSy które statystycznie otworzy ponad 90 osób zapisanych do bazy. Hokus pokus, czary mary na rekrutacji spodziewaj się ludzi chmary.

W praktyce wygląda to następująco – tworzona jest baza numerów telefonów należąca do kandydatów i osób szukających pracy. Gdy tylko pojawia się wolna posada wszyscy ludzie, którzy wcześniej okazali zainteresowanie, otrzymują SMS z tą informacją oraz linkiem do strony aplikacyjnej. Tam będą mogli przekazać swoje CV oraz list motywacyjny.

Marku, firma XYZ poszukuje nowego Marketing Managera. Dowiedz się więcej i aplikuj już dziś. Zapraszamy na www.linkdoaplikacji.pl

ZAPROSZENIE NA ROZMOWE

Jeśli zastosujesz się do naszych rad opisanych powyżej nie będziesz długo czekać aż zaczną spływać pierwsze aplikacje. Do dalszej części procesu rekrutacyjnego również będziesz mógł wykorzystać komunikację SMS. Tym razem sięgniemy jednak po SMSy typu 2WAY. Są one wysyłane z indywidualnego 9-cyfrowego numeru telefonu. Umożliwia to odpowiedzenie na nie. Oto jak może wyglądać kolejny SMSy jakiego otrzyma kandydat.

Marku, zapraszamy na rozmowę rekrutacyjną do głównej siedziby firmy XYZ na godzinę 15:00 dnia 12.07.17. Odpowiedz na tego SMSa „TAK” i potwierdź swoją obecność

Jeśli tylko kandydat potwierdzi obecność w mgnieniu oka dostanie kolejną wiadomość…

Świetnie, do zobaczenia w środę :)

… a Ciebie system poinformuje o tym, że musisz szykować się na rozmowę.

WPROWADZENIE DO FIRMY

OK, załóżmy że wszystko się dobrze potoczyło i zatrudniłeś do zespołu nową osobę. Co teraz, czy SMSy mogą Ci jeszcze jakoś pomóc? Oczywiście, zajrzyj do naszego wcześniejszego ARTYKUŁU, w którym między innymi radzimy jak przy użyciu SMSów możesz efektywnie wprowadzić nowego pracownika do firmy.

PODSUMOWANIE

SMSy w procesie rekrutacji to większy rozgłos, szybsza reakcja osób zainteresowanych i oszczędność czasu. Jeśli tylko chcesz usprawnić proces rekrutacji w swojej firmie to SMS jest odpowiedzią. Skrzyknij ludzi z działu IT i HR, niech stworzą rozwiązanie, które przy użyciu prostego i wygodnego API od SMSLabs pomoże Tobie znaleźć najlepszych kandydatów na nowe stanowiska.

Pozdrawiamy,
Zespół SMSLabs

Comments

comments