Koniec SMS ECO – co musisz wiedzieć?

6 lipca 2016
Redakcja

SMSLabs

Dlaczego nie można już prowadzić masowej wysyłki SMSów ECO i w jaki sposób SMSLabs może być w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem na nadchodzące zmiany?

Wraz z początkiem lipca 2016 roku w życie weszła Ustawa o Działaniach Antyterrorystycznych. Powodem dla przyspieszonych prac nad ustawą są zbliżające się Światowe Dni Młodzieży, które w tym roku odbędą się w Krakowie. Wszystko to brzmi bardzo miło, jednak wprowadzenie ustawy oznacza dużą zmianę dla prowadzenia marketingu poprzez masową wysyłkę SMS w Polsce. Od tej pory wszystkie karty SIM muszą być zarejestrowane na osobę fizyczną lub firmę. Spowodowało to wycofanie wysyłek ECO bazujących na kartach SIM prepaid.

Czym jest SMS ECO?

SMS ECO lub też EKO jest wiadomością wysyłaną z losowego dziewięciocyfrowego numeru telefonu, nie posiada też możliwości wpisania polskich znaków. Dotychczas był to najtańszy sposób na prowadzenie kampanii SMS. Jednak taka wysyłka była zdecydowanie wolniejsza oraz brakowało jej możliwości promowania swojej marki.

Co z rynkiem SMS?

Najprawdopodobniej wiele firm zamknie swoją działalność lub połączy się z innymi w celu powiększenia swoich baz klientów. Da im to możliwość negocjacji niższych cen z operatorami GSM. Możliwe są też zmiany w modelach biznesowych ponieważ wiele firm w miejsce SMS ECO wprowadzi zamiennik w postaci SMS PRO. W tym przypadku ceny ich usługi wzrosną. Niemniej jednak przewiduje się, że ogólna cena rynkowa utrzyma się na tym samym poziomie, gdyż okres walk cenowych na tym rynku jest już za nami.

Zdecydowanie na tej zmianie najwięcej zyskają operatorzy telefonii komórkowych, którym wzrosną przychody z racji masowej wysyłki SMS. Jednak klienci nie powinni czuć się poszkodowani. SMS typu PRO lepiej dba o markę i reputację firmy.

SMSLabs kołem ratunkowym

Przechodząc do SMSLabs możesz zyskać zmieniając swoją wysyłkę na SMS PRO tym samym nie zwiększając znacznie kosztów wysyłki. U nas każdy klient otrzymuje proste API do wysyłki SMS PRO w atrakcyjnie niskiej cenie 5,95gr/sms do końca wakacji, następnie 7,95gr/sms. Dodatkowo oferujemy fachowe i przyjazne wsparcie, panel analityczny oraz jeden Sender ID i dedykowany 9cio cyfrowy numer do wysyłki SMSów 2-WAY na start.

Przejdź na komunikację SMS PRO i nie przepłacaj. Zarejestruj się już dziś >>

Pozdrawiamy,
Zespół EmailLabs i SMSLabs.pl

Comments

comments

Tags: SMS ECO, SMS PRO,