Komunikacja SMS w firmie

7 listopada 2016
Redakcja

Jak dobrze wiecie SMS to bardzo efektywny kanał komunikacji cieszący się największym wskaźnikiem otwieralności. Ponad 98% SMSów jest odczytywana, a większość z nich w przeciągu trzech minut od otrzymania powiadomienia. Marketingowcy w swoim sektorze biznesu znaleźli już chyba wszystkie możliwe zastosowania dla SMSów i codziennie wysyłają miliony wiadomości transakcyjnych i reklamowych na nasze telefony.

Aczkolwiek każdy dobry manager i przedsiębiorca wie, że w biznesie klient to nie wszystko. Fundamentem każdej firmy są jej pracownicy, którzy też lubią SMSy i według badania Vitiello Communications Group w 70% przypadków chcą je otrzymywać od swojego pracodawcy. Czas aby HR również poznał i wykorzystał moc SMSów!

DLA KOGO?

Kanał SMSowy zazwyczaj wykorzystywany jest do komunikacji wewnętrznej przez spółki, które mają mobilnych pracowników. Są to na przykład firmy kurierskie, instalacyjne, transportowe. Najczęściej wysyłają one automatyczne SMSy z danymi dotyczącymi nowego zlecenia.

Należy pamiętać jednak, że możliwości SMSów ograniczone są jedynie przez naszą wyobraźnie. Dlatego zastosowanie znajdują w małych i średnich przedsiębiorstwach, jak również w korporacjach.

Zastanawiasz się co możesz wysłać swoim pracownikom? Poniżej klika sprytnych zastosowań.

SMSY MOTYWACYJNE

Dzień najlepiej zawsze zaczynać od uśmiechu. Potem przyjemniej mija nam czas, a wszystkie zadania realizujemy bardziej efektywnie. Poranny SMS z dowcipem, motywującym cytatem lub błyskotliwą myślą może wprawić Twoich pracowników w dobry nastrój i gotowość do pracy jeszcze przed wypiciem pierwszej biurowej kawy.

A może widzisz, że Twój zespół się od jakiegoś czasu nie dogaduje najlepiej lub zwyczajnie dawno nie było żadnego spotkania firmowego. Z tego powodu planujesz zorganizować wyjście integracyjne. Nie ma lepszego sposobu niż zaprosić każdego pracownika przy użyciu spersonalizowanego SMSa na firmowy wypad na kręgle lub mecz.

ALERTY/POWIADOMIENIA

SMS na pewno okaże się przydatny gdy masz dużo pracowników a nagle pojawi się potrzeba poinformowania ich wszystkich o ważnej zmianie lub wydarzeniu. Na pewno ucieszą się, gdy dostaną wiadomość z informacją o wysłaniu wynagrodzeń. W przypadku informowania pracowników, SMS nie ma prawie w ogóle ograniczeń.

NOWI PRACOWNICY

Nowi pracownicy nie raz na początku mogą czuć się zagubieni. Pomóż im odnaleźć się w pracy przy pomocy SMSów. Wyślij wszystkim pracownikom informacje, że do zespołu dołączyła nowa osoba. Nikt wtedy nie będzie mieć problemu z zapamiętaniem imienia nowej koleżanki lub nowego kolegi, który dzięki temu będzie czuć się bardziej swobodnie.

Możesz również mieć przygotowaną serie SMSów, które będzie otrzymywać każdy nowy pracownik, z informacjami dotyczącymi miejsca pracy lub pierwszymi instrukcjami i zadaniami. Zautomatyzuje i przyśpieszy to proces wdrażania nowej osoby.

ANKIETY

Na pewno nie raz musisz zebrać informacje od wszystkich swoich pracowników. Tu z pomocą przychodzą SMSy typu 2WAY, które wysyłane są z dziewięciocyfrowego numeru i dają możliwość odpowiedzi. Zbieranie informacji z ich pomocą nie tylko usprawni komunikację wewnętrzną ale również pomoże utrzymać porządek i ułatwi analizę zebranych danych. Zapomnij o tradycyjnych ankietach lub odpytywaniu każdego pracownika z osobna.

Wyobraź sobie, że dopiero co przeprowadzono duże szkolenie w Twojej firmie. Chcesz wiedzieć jaka była frekwencja oraz jak oceniają szkolenie Twoi pracownicy. Możesz to zrobić za pomocą SMSów:

Użycie takich SMSów odpowie na Twoje pierwsze pytanie. Osoby które były na szkoleniu otrzymają drugą wiadomość, która zbada jego przydatność:

PODSUMOWANIE

Teraz już widzisz, że SMSem nie tylko szybko możesz skontaktować się ze swoimi pracownikami znajdującymi się poza biurem, ale również przekazywać informacje, które zmotywują Twój zespół do pracy i ulepszą atmosferę w firmie.

Zadbaj o swoich pracowników już dziś! Zarejestruj się w SMSLabs i przetestuj nasze API.

Załóż darmowe konto

 

Pozdrawiamy,
Zespół SMSLabs

Comments

comments