FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania

22 września 2016
Redakcja

SMSLabs

Nasz projekt cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a liczba klientów rośnie z dnia na dzień. Specjalnie dla was zebraliśmy i odpowiedzieliśmy na najczęściej zadawane pytania przez nowych użytkowników oraz osoby zainteresowane SMSLabs. Zapraszamy do lektury.

Czym różnicie się od konkurencji?

Rynek SMS w Polsce jest mocno konkurencyjny. Firmy świadczące wysyłkę wiadomości SMS nie raz próbują prześcignąć się w ilości oferowanych funkcji aby zdobyć jak najwięcej klientów. Przygotowywane są wtedy atrakcyjne, ale bardzo skomplikowane i nie raz drogie oferty. Podczas tworzenia SMSLabs ściśle współpracowaliśmy z programistami, którzy mają świadomość, że nie raz firmy potrzebują wygodnego i prostego narzędzia do wysyłki SMS, bez zbędnych funkcjonalności. W ten sposób powstało nasze nieskomplikowane API, które w bardzo łatwy sposób zintegrujesz z każdym zewnętrznym systemem. Rejestrując się w SMSLabs dostajesz gwarancję szybkiej i niezawodnej wysyłki oraz dostęp do szczegółowego panelu analitycznego. Na koniec warto dodać, że mamy najlepszą cenę na rynku, wielu klientów przeszło do SMSLabs właśnie w celu zmniejszenia kosztów wysyłki.

Dlaczego aby korzystać z SMSLabs nie trzeba podpisywać umowy?

W SMSLabs zależy nam na nawiązywaniu długo trwałej i obustronnie korzystnej współpracy w oparciu o zaufanie i najwyższą jakość usługi. Chcemy aby wszyscy klienci dobrowolnie i z zadowoleniem korzystali naszego rozwiązania długoterminowo i nie czuli zobowiązani. Tak samo jak w przypadku naszego API, zależy nam aby sposób rozliczania się był równie prosty i wygodny. Wszystkie aspekty prawne zawarte są w regulaminie usługi, który akceptuje się podczas rejestracji w SMSLabs.

Czy przez SMSLabs można wysyłać wiadomości marketingowe?

Oczywiście, że tak. SMSLabs to API do wysyłki i odbioru SMSów. Jeśli chcesz możesz przy pomocy SMSLabs wysyłać wiadomości marketingowe na własną bazę. Nasze serwery są w stanie zapewnić wysyłkę dużej ilości SMSów, gdyż mają przepustowość na poziomie blisko 50 wiadomości na sekundę. Warto dodać też, że przepustowość jest skalowalna, w przypadku potrzeby jesteśmy w stanie zapewnić jeszcze szybszą wysyłkę.

Czy muszę korzystać z SMSów typu Fast przy wysyłce wiadomości transakcyjnych?

Nie. W SMSLabs dobrze znamy różnice pomiędzy wiadomościami transakcyjnymi a marketingowymi. Dlatego nawet gdy będziesz wysyłać wiadomości transakcyjne za pomocą SMSów typu PRO zostaną one wrzucone na początek kolejki i wysłane w pierwszej kolejności, nawet w trakcie trwania wysyłki kampanii marketingowej. Aczkolwiek jeśli zależy Tobie na bardzo szybkiej wysyłce lub wysyłasz ważne wiadomości transakcyjne np. alerty, wysoce zalecamy korzystanie z SMSów typu FAST. W pakiecie standard za SMS typu FAST dopłacasz tylko 1gr za wiadomość, wraz z tym otrzymujesz gwarancję błyskawicznego dostarczenia.

Czym jest zakładka EmailLabs w panelu analitycznym?

EmailLabs to bliźniacza usługa i prekursor SMSLabs. Jest to niezawodny serwer SMTP w chmurze, pierwsza tego typu usługa w Polsce. EmailLabs zapewnia najwyższy możliwy poziom dostarczalności wiadomości e-mail, dzięki umowom podpisanym z największymi providerami pocztowymi w Polsce, zaawansowanej infrastrukturze oraz wysokiej reputacji. EmailLabs pomoże Ci również ominąć foldery SPAM i zakładek (np. oferty) oraz zadba o bezpieczeństwo Twojej wysyłki. Spodziewamy się, że oprócz SMSów wysyłasz również maile, dlatego gdy rejestrujesz konto w SMSLabs automatycznie otrzymujesz dostęp do EmailLabs. Zapraszamy na oficjalną stronę EmailLabs
Zachęcamy do przeczytania naszego wcześniejszego artykułu, w którym opowiadamy o tym dlaczego wykorzystanie obu kanałów komunikacji jest najbardziej efektowne: E-mail i SMS – Efektywna komunikacja.

Macie więcej pytań?

Zapraszamy do zadawania kolejnych pytań na [email protected] lub bo[email protected]. Nasi konsultanci na pewno będą w stanie Wam pomóc.

Pozdrawiamy
Zespół SMSLabs

Comments

comments