DŁUGIE SMSY

7 lutego 2017
Redakcja

Z każdym dniem napływają do nas nowe zapytania o funkcjonalności SMSLabs. Ostatnio rosnącą popularnością cieszą się długie SMSy umożliwiające łączenie kilku wiadomości w jedną. Jeszcze niedawno wysyłając przez API SMSLabs w jednej wiadomości można było zmieścić do 612 znaków, czyli 4 złączone razem SMSy. Aczkolwiek po niedawno wprowadzonych ulepszeniach limit ten zwiększony został do 1377 znaków, razem 9 SMSów.

DŁUGI SMS, A POLSKIE ZNAKI

Standardowy SMS ma długość 160 znaków. Umieszczając specjalny znak lub polską literę w treści SMSa skraca się jego długość do 70 znaków. Jest to spowodowane wykorzystaniem specjalnego kodowania UTF-8, które dodaje do wiadomości niewidzialny kod źródłowy tym samym zostawiając mniej miejsca na właściwą treść.

Czy przywiązujesz dużą wagę do tego jak prezentuje się Twoja korespondencja i zależy Ci na wykorzystaniu polskich liter? Dzięki długim SMSom w SMSLabs nie musisz na siłę skracać wiadomości, pomijać istotnych informacji lub unikać polskich znaków. 603 znaki to nasz nowy górny limit dla wiadomości wykorzystujących kodowanie UTF-8.

JAK WYGLĄDA DŁUGI SMS?

Długie SMSy są idealnym rozwiązaniem gdy w jednej porcji chcemy przekazać klientowi dużą ilość informacji. Ponieważ wszystkie telefony posiadają funkcję łączenia wielu SMSów w jedną spójną wiadomość, możesz mieć pewność, że Twoi klienci otrzymają czytelny i spójny komunikat.

Możesz przetestować jak działa i wygląda długa wiadomość wysyłając ją za pomocą bramki udostępnionej w panelu SMSLabs w zakładce ‘Wyślij SMS’ lub wysyłając testową wiadomość po API. Zwróć uwagę na to jak zmieniają się dane pod bramką po przekroczeniu 160 znaków i wprowadzeniu polskiej litery.

Przy wysyłce długich SMSów warto pamiętać o zwiększonej liczbie zbilingowanych SMSów przy wysyłce długiego komunikatu. Poniżej tabela bilingowania dla wiadomości bez i z polskimi znakami:

PODSUMOWANIE

Zapomnij o dotychczasowych limitach długości wiadomości SMS. 1377 znaków to nowy standard jeszcze bardziej zwiększający już i tak duży potencjał komunikacji mobilnej. Zapraszamy do rejestracji i testowania długich wiadomości.

Załóż darmowe konto

Pozdrawiamy,
Zespół SMSLabs

Comments

comments

Tags: nowe funkcje,